Yabancı Dil Programımız

Okulumuz İngilizce eğitiminde IB-PYP (Primary Years Programme), CIE (Cambridge International Examinations) ve CEFR (Common European Framework) kazanımlarını esas almaktadır.
 
Öncelikli amacımız yabancı bir dili sevdirmek ve dilin IB’nin de çok vurgu yaptığı farklı kültürlere saygı ile yaklaşma özelliğini erken yaştan itibaren kazandırmaktır. 8. sınıf sonunda öğrencilerimizin B2 seviyesine ulaşması hedeflenmektedir. CEFR dil hedefleri paralelinde, etkinlik bazlı eğitim anlayışı benimsenmektedir.
 
Derslerde öğrenci eğitimin odak noktasındadır, aktiviteler ilgi çekici ve günlük hayatla bağlantılıdır. Digital kullanım açısından kuvvetli ve yetkin metodolojisi olan eğitim-öğretim kitapları kullanılmaktadır.
 
Öğrencilerimizin İngilizce seviyeleri objektif bir ölçme değerlendirme sistemiyle, başarılarının uluslararası standartlarda belgelendiği Cambridge Üniversitesi tarafından düzenlenen ESOL Sınavları ve TOEFL Primary Sınavları ölçülmektedir.
 
Globalleşen dünyamızda İngilizcenin yanı sıra ikinci bir yabancı dil bilmenin de önemini göz önünde bulundurarak dünyada en çok konuşulan ikinci yabancı dil olan İspanyolca eğitimi okulumuzda 4. sınıftan itibaren verilmektedir. İspanyolca yalnızca İspanya’da konuşulan bir dil değildir, İspanya’ya bağlı adalarda konuşulduğu gibi Güney Amerika ülkelerinin pek çoğunun da anadilidir. 
 
İspanyolca ABD’de ikinci resmî dildir. İspanyolca öğretiminde de “Ortak Avrupa Dil Öğretim Çerçeve Planı” esas alınmaktadır. 8.sınıfın sonunda öğrencilerin A2 seviyesine ulaşması hedeflenmektedir.